Maklumat

Berapa banyak tempat perpuluhan nombor Pi yang diketahui?


Lapan triliun tempat perpuluhan di Pi kini diketahui, dikira oleh University of Santa Clara, California. Semak jadual di bawah untuk rekod tempat perpuluhan Pi yang telah ditubuhkan dari masa ke masa.

Ahli matematikTahunRumah Decimal
Mesir1650 A.C.1
Archimedes250 A.C.3
Zu Chongzhi480 AD7
Ghiyath al-Kashi142416
Ludolph van Ceulen159635
Georg von Vega1794126
Gauss1824200
William Shanks1874527
Levi B. Smith, John W. Wrench19491.120
Daniel Shanks, John W. Wrench1961100.265
Jean Guilloud, M. Bouyer19731.000.000
Yasumasa Kanada, Sayaka Yoshino, Yoshiaki Tamura198216.777.206
Yasumasa Kanada, Yoshiaki Tamura, Yoshinobu Kubo1987134.217.700
Chudnovskys19891.011.196.691
Yasumasa Kanada, Daisuke Takahashi199751.539.600.000
Yasumasa Kanada, Daisuke Takahashi1999206.158.430.000
Yasumasa Kanada20021.241.100.000.000
Daisuke Takahashi20092.576.980.370.000
Fabrice Bellard20102.699.999.990.000
Shigeru Kondo & Alexander Yee20105.000.000.000.000
Shigeru Kondo & Alexander Yee201110.000.000.000.000
Universiti Santa Clara20138.000.000.000.000.000

Lihat juga: 10 fakta menarik mengenai Pi


Video: Tesla Semi COST From Insiders! & Other Unknown Information! Kman Digging for Info (Disember 2021).